BEV.CON – TR-Group

procedure:
geschillenregeling
instantie:
WIPO Arbitration and Mediation Center
datum uitspraak:
19 / 08 / 2011
rolnummer:
DNL2011-0050

domeinnaam:
cult.nl
eiser(es):
BEV.CON ApS
verweerder:
TR-Group
categorie:
Domeinnamen
dossier(s):
Geschillenregeling: geen verweer
Merk
domjur nummer:
2011-773
publicatie datum:
28 / 10 / 2011
Download volledige uitspraak

Samenvatting uitspraak

Eiser is BEV.CON, een Deense onderneming die energiedranken met de naam ‘Cult’ maakt en is rechthebbende op het gemeenschapsmerk ‘CULT’. TR-Group is verweerder en heeft de domeinnaam cult.nl geregistreerd voor de onderneming R&B die de distributeur van de energiedranken in Nederland was. Aangezien de distributieovereenkomst is beëindigd vordert BEV.CON overdracht van de domeinnaam. Verweerder heeft geen verweerschrift ingediend.

De domeinnaam stemt verwarringwekkend overeen met het merk van eiser omdat beide identiek zijn. Met de beëindiging van de distributieovereenkomst heeft R&B niet langer het recht om het merk CULT te gebruiken om energiedranken te promoten. De geschillenbeslechter ziet geen indicaties dat verweerder (nog) enig recht of legitiem belang bij de domeinnaam heeft.

Na beëindiging van de distributieovereenkomst is verweerder de domeinnaam gaan gebruiken voor commerciële doeleinden door internetgebruikers naar de website van R&B te leiden waarop producten worden aangeboden die concurreren met die van eiser. Bovendien was verweerder alleen bereid de domeinnaam over te dragen tegen hoge kosten. Daarmee wordt de domeinnaam te kwader trouw gebruikt.

De geschillenbeslechter beveelt overdracht van de domeinnaam.